تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

  ستاره ای از آسمان شیروان

  شیروان شهری است با مردمانی پاک سیرت و پاک نهاد، نجیب، فعال و زحمتکش، مردمانی از نژادهای کرمانج و ترک و فارس که سالیان سال است در کنار هم با اقتدار مرزبانی کرده اند و برای اعتلای کشور      " آفریده ها"  آفریده اند.

  شهرستانی که صدها شهید و جانباز و آزاده و رزمنده در دوران دفاع هشت ساله تقدیم میهن کرده اند. امیران، سرداران وسر بازان سر افرازی که ستون اصلی لشکرهای پیروز خراسان را تشکیل می دادند....

  شهرمان مردان و زنان فراوانی در عرصه های ورزشی و علمی و سیاست و فرهنگ و صنعت و کشاورزی و دامپروری در "دامن محروم" خود پرورانده  و تقدیم سرزمینمان ایران نموده است.

  دختران و پسران این شهرستان همچون نگینی بر تارک علم و ادب ایران می درخشند. در بهترین دانشگاههای ایران، بهترین ها هستند.

  تاریخ شهر من پر است از مفاخر علمی و ادبی، از فیلسوف بزرگ سعدالدین تفتازانی تا فیلسوف معاصر ارد بزرگ!

  و اما بعد....

  عالیجنابان!!

  شما پنجره آسمان شهرم را که می رفت به روی درخشا نترین ستاره معاصر خود دوباره باز شود به ناگاه! و بی دلیل! بستید. آری!! از درخشانترین ستاره علم و اخلاق شهرم می گویم از "حسین آفریده" فول پرفسور دانشگاه امیر کبیر و صنعتی شریف! کارشناس ارشد سازمان انرژی هسته ای، نماینده منتخب و موفق دو دوره شهرم! کار آفرین ملی وخلاق! دارنده صدها مقاله IsI و کتاب مرجع, صاحبنظر در فیزیک هسته ای ، بنیانگذار و داور دهها کمیته علمی ومجلات بین الملل، کنفرانسها و کنگره ها! .... مرد اخلاق و علم، مردی که" صالح بودن" را برای جوانان این شهر با مقیاس او تعریف کرده ایم.

   

  همواره او را به عنوان یک الگوی شایسته برای جوانان معرفی کرده ایم. مردی از تبار" دانایی" "اخلاق" "ایمان" "خود باوری" ....ما باور تمام جوانان نجیب این شهر را در باور به " خود باوری" و "خود ساختگی" این مرد گره زده ایم! اینک شما این ریسمان را پاره کردید! و بند را گسستید!....

  بگویید ما به جوانان و نوجوانان چه بگوییم؟ به کدامین جرم؟ به کدامین گناه؟ ... شما حتی فرصت رقابت برای انتخاب شدن را از او ستاندید! کسی که برای مردم این شهر نماد واقعی " هذا عبد نورالله قلبه بالایمان" بود.

  عالیجنابان!

  شما! یک فرصت را از یک فرد نگرفتید. شما! یک دنیا امید و اعتماد به یک الگوی کم نظیر در دسترس را از یک نسل گرفتید! شما ایمان به "خوب بودن" و " خوب ماندن" را از جوانان شهر گرفتید!....اینک شما بگویید ما در مقابل پرسش های این نسل چه بگوییم؟ چگونه آنها را قانع کنیم؟....سالها باید بگذرد تا خلاء بی اعتمادی به فرجام "خوب بودن" در ذهن جوانان شهرمان پرشود! شاید هم هرگز این خلاء پر نشود و این خلاء سیاه چاله ای شود که اخلاق وباور "خوب بودن" را ببلعد.

  آن یار کزو خانه ما جای پری بود

  سرتا قدمش چون پری از عیب بری بود

  دل گفت فروکش کنم این شهر ببویش

  بیچاره ندانست که یارش سفری بود

   

                                                          والله یقول الحق و یهدی الی الصواب 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : جوانان ,کرده ,اخلاق ,خلاء ,شهرم ,علمی ,برای جوانان ,

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر